آشنایی با موسسه خیریه کودکان مبتلا به دوشن

همه چیز از آنجا شروع شد که 3 پسر از خانواده کویرزاده در سال های گذشته مبتلا به دیستروفی عضلانی دوشن شدند. متاسفانه این سه برادر ( داود، امیر و حامد) در سنین نوجوانی بر اثر پیشرفت دوشن و کمبود امکانات به رحمت خدا رفتند. مدیر و موسسه “خیریه کودکان مبتلا به دوشن” سرکار خانم کویر زاده مددکار اجتماعی هستند که سابقه سالها فعالیت در گرمخانه های زنان تهران داشته و چندین سال هم تحت عنوان یک کمپین برای حمایت از بیماران مبتلا به دوشن فعالیت می کردند تا اینکه بالاخره توانستند “موسسه خیریه کودکان مبتلا به دوشن” را در بهزیستی به ثبت برسانند.

دوشن یک بیماری عضلانی ژنتیکی خطرناک بین پسرها است که به سرعت در بدن کودک پیشرفت می کند و تمامی عضلات و بافت های بدن را درگیر می کند. این بیماری مشکلاتی مانند تحلیل رفتن ماهیچه، ناتوانی در حرکت، اسکولیوز (انحراف ستون فقرات)، مشکلات تنفسی و … را به وجود می آورد. خوشبختانه خیریه کودکان مبتلا به دوشن در سال های گذشته توانسته است بیش از 600 بیمار را تحت پوشش خود قرار دهد و با کمک شما هم وطنان عزیز، مهم ترین و ضروری ترین وسایل این کودکان مانند ویلچر، تخت خواب و … را فراهم کرده و آن ها را برای انجام جلسات فیزیوتراپی و یا عمل های جراحی پشتیبانی می کند.

بسیاری از مادران مشکوک به انتقال بیماری دوشن، به دلیل نداشتن هزینه های انجام آزمایش از انجام این کار خودداری می کنند؛ موسسه خیریه دوشن با دریافت کمک های مالی از شما مردم عزیز، به این خانواده ها کمک می کند تا به بهترین شیوه بتوانند برای درمان و عمل های ناشی از بیماری دیستروفی عضلانی، با این بیماری مقابله کنند.

کمک‌های همدلان موسسه صرف امور زیر می‌گردد:

دوشن یک بیماری عضلانی بسیار خطرناک و شایع بین پسربچه ها است که  به سرعت در بدن کودک پیشرفت می کند و تمامی عضلات و بافت های بدن را درگیر می کند. این بیماری مشکلاتی مانند تنگی نفس، اسکولیوز (انحراف ستون فقرات)، تحلیل رفتن ماهیچه ها، ناتوانی در حرکت و … را به وجود می آورد. خیریه کودکان مبتلا به دوشن با هدف تامین هزینه های دارو و درمان، تامین تجهیزات پزشکی درمانی و … توانسته است بسیاری از کودکان مبتلا به این بیماری را با کمک حمایت های نقدی و غیرنقدی شما عزیزان تحت پوشش خود قرار دهد.

خیلی از مادران مشکوک به انتقال بیماری دوشن، به دلیل نداشتن هزینه های انجام آزمایش از انجام این کار خودداری می کنند؛ موسسه خیریه دوشن با دریافت کمک های مالی از شما مردم عزیز، به این خانواده ها کمک می کند تا به بهترین شیوه بتوانند برای درمان و عمل های ناشی از بیماری دیستروفی عضلانی، با این بیماری مقابله کنند.

کمک‌های همدلان موسسه صرف امور زیر می‌گردد:

  • تامین هزینه های دارویی و درمانی

  • تامین تجهیزات پزشکی بیماران نیازمند مانند: انواع ویلچرهای ارتوپدی و حمامی، بالابر حمل بیمار، دستگاه تنفسی، تهیه تخت خواب و …

  • تامین هزینه آزمایش مادران باردار مشکوک به انتقال

  • حمایت از تحصیل کودکان مبتلا به دوشن

  • برگزاری دوره های روانشناسی با موضوعات آسیب شناسی ( زنان) و تربیت فرزندان

  • برگزاری کلاس های آموزش کاردرمانی

  • تامین هزینه عمل اسکولیوز کودکان نیازمند (انحراف جانبی ستون فقرات)

  • حمایت از خانواده های نیازمند دارای بیمار با تهیه سبد ارزاق، پوشاک و …

موسسه” خیریه کودکان مبتلا به دوشن” با کسب مجوز رسمی از سازمان بهزیستی به شماره ثبت 48705 در سال 1398 با هدف حمایت از کودکان مبتلا به دوشن ایران تاسیس شده است.

برای برقرای ارتباط از راه های ارتباطی زیر با ما تماس بگیرید:

تلفن: 44239374‌-021

همراه: 09199045911

پست الکترونیک: duchennekavir@gmail.com

آدرس: تهران، خیابان ستارخان، بین خیابان صحرایی و فیاض پلاک 836 واحد 8